1. Dopasuj model do potrzeb swoich i dziecka

Jeżeli chcesz zawęzić pole poszukiwań idealnego wózka dla swojego dziecka, koniecznie zwróć uwagę na to, jaki model jest Ci niezbędny. Mniej więcej do 6 miesiąca życia maleństwo będzie potrzebowało gondoli, potem świetnym wyborem będzie spacerówka. Oceń również to, jakie są Twoje oczekiwania względem takiego sprzętu. W przypadku, gdy cenisz sobie aktywność fizyczną, powinieneś postawić na model sportowy, a gdy jesteś miłośnikiem częstych podróży, najlepszy będzie lekki wózek typu parasolka.

2. Bezpieczeństwo Twojego dziecka

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę podczas wyboru wózka dla dziecka, są także rozwiązania techniczne, mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa malucha. Spacerówki powinny być wyposażone w pięciopunktowe pasy, które wykonane są z miękkiego materiału. Bardzo ważne są również solidne hamulce. Ponadto niektóre wózki posiadają dodatkowe wzmocnienia lub atesty, świadczące o zwiększonej ochronie maleństwa.

3. Waga wózka dla dziecka

Przed zakupem wózka koniecznie określ, jaka jego waga będzie dla Ciebie odpowiednia. Pomyśl o tym, że każde wejście do domu czy sklepu może łączyć się z wnoszeniem i znoszeniem go po schodach. Dostosuj więc ten zakup do swoich sił i możliwości tak, abyś nie forsował zbytnio swojego zdrowia. Ponadto, jeżeli planujesz podróże, lekkie modele będą zdecydowanie lepszym wyborem.

4. Rodzaj kół

Kupując wózek, upewnij się, że wybrany model będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Nieobojętny dla komfortu Twojego i dziecka jest także dobór kół. Koła pompowane są bardzo częstym wyborem rodziców – ze względu na swoją wytrzymałość, elastyczność oraz dobrą amortyzację. Ich wadą jednak jest to, że są podatne na uszkodzenia oraz co jakiś czas wymagają uzupełnienia powietrza. Koła żelowe mają wszystkie pozytywne cechy jak poprzedni model, ale dodatkowo są bezobsługowe. Niestety trzeba przyznać, że to dość kosztowne produkty. Koła piankowe natomiast najczęściej spotykane są w klasycznych spacerówkach. Są w miarę lekkie i także nie wymagają od Ciebie specjalnej uwagi, aczkolwiek nie zapewniają dziecku amortyzacji, dlatego lepiej używać ich na płaskich, miejskich terenach.

5. Jak składa się wybrany model?

Warte polecenia są wózki, które można z łatwością złożyć. Obecnie wielu producentów prześciga się między sobą, wprowadzając nowe udogodnienia w tej dziedzinie. Najpopularniejsze modele składają się na płasko albo w sposób podobny do parasolki. Przy tym również istotny jest fakt, jakie wymiary ma wózek po złożeniu. Szczególnie ważne jest to, gdy często podróżujesz lub, gdy nie masz w domu dużej przestrzeni na przechowywanie takiego akcesorium.

Kupując wózki dla dzieci, koniecznie zorientuj się najpierw na rynku. Szybki zakup niekoniecznie pójdzie w parze z Twoim późniejszym zadowoleniem. Jeżeli chcesz zaopatrzyć się w wysokiej jakości sprzęt, koniecznie odwiedź e-sklep https://www.eurowozki.pl/. To miejsce, w którym znajdziesz bogatą ofertę bezpiecznych, solidnych i modnych wózków, stworzonych przez renomowane marki. 

Share This

Podziel się wpisem

Udostępnij go teraz swoim znajomym