Jak przygotować dziecko do podróży?

Najlepiej podróż rozpoczynać w porach, kiedy to dziecko zazwyczaj odbywa drzemkę. Upewni to nas w przekonaniu, że maluch powinien zasnąć, a dzięki temu będzie spokojniejszy i nie będzie potrzebował zabawek, którymi w razie nagłego hamowania czy manewru mógłby sobie zrobić krzywdę. Najlepiej nakarmić go przed podróżą lub robić to w trakcie postojów, ponieważ jeśli damy dziecku jedzenie w trakcie jazdy np. na autostradzie może ono się zakrztusić jedzeniem, a my nie będziemy mogli mu pomóc. Kolejna kwestia to ewentualne rzeczy dookoła dziecka – należy schować wszystkie rzeczy, których maluch może dosięgnąć, bo w wyniku nudy dziecko może zacząć się bawić daną rzeczą i zrobić sobie krzywdę.  Należy pamiętać również, aby już podczas jazdy drzwi auta były dobrze zamknięte, tak, aby maluch nie mógł ich przypadkiem lub w wyniku ciekawości otworzyć. Przestrzeganie tych wszystkich zasad powinno zminimalizować ewentualne zagrożenia dla dziecka, ale oczywiście należy pamiętać o najważniejszej kwestii – odpowiednim foteliku.

Najbezpieczniejsze rozwiązanie do auta

Fotelik samochodowy to bezapelacyjnie niezbędny element podczas każdej jazdy z dzieckiem. Warto zatem postawić na model, który obsługuje się szybko i łatwo, a który jednocześnie zapewni maluchowi 100% bezpieczeństwa. Bardzo popularny ostatnio (i nie ma co się dziwić) stał się fotelik Maxi Cosi, wypadający obecnie najlepiej wśród konkurencji pod względem wygody i bezpieczeństwa dziecka. Maxi Cosi to holenderska, znana marka, której zaufało mnóstwo rodziców. Istnieje kilka modelów, m.in. Maxi Cosi pebble, czy Maxi Cosi cabriofix. Warto rozejrzeć się więc na rynku i wybrać idealny model. Fotelik Maxi Cosi to przede wszystkim bezpieczeństwo malucha. Podstawą w fotelikach tej firmy są trzypunktowe pasy bezpieczeństwa i rozbudowany system ochrony bocznej. W zależności od modelu można znaleźć też wyjmowane wkładki redukcyjne czy inne udogodnienia, które zapewniają bezpieczeństwo już od pierwszych podróży samochodem dziecka. Liczne testy potwierdziły również fakt, że fotelik faktycznie zapewnia najmłodszym bezpieczną podróż.

Dodatkowe korzyści

Fotelik Maxi Cosi to gwarancja nie tylko bezpieczeństwa, ale i wygody – zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. Miękka tapicerka zapewnia maluchowi wygodną podróż, a daszek chroni go przed słońcem. Mocowanie fotelika przodem do kierunku jazdy czyni dziecko spokojniejszym, gdyż pozwala mu widzieć podczas jazdy innych pasażerów. Fotelik Maxi Cosi jest również łatwy do montażu przez rodzica i stabilny, a wygodne rączki do przenoszenia pozwalają na szybkie zabranie dziecka z samochodu do innego miejsca. Ponadto Maxi Cosi jest uniwersalny i pasuje do większości wózków, więc śmiało można, zabierać go w podróże. Istnieją różne rodzaje fotelika, w zależności od wagi dziecka. Modele dla najmłodszych to te od 0-13 kg oraz od 9-18 kg. Istnieją również modele dla większych dzieci – od 15-36 kg, a więc dla każdego dziecka można znaleźć odpowiedni model. Kolejnym plusem jest możliwość prania tapicerki w pralce w 30°, co biorąc pod uwagę, że fotelik będzie użytkowało dziecko, jest na pewno bardzo przydatne.

Najlepiej zainwestować w fotelik tego typu, który będzie funkcjonalny i dobrej jakości. Jak już wiemy – bezpieczeństwo to podstawa, więc podczas jazdy z małymi pociechami warto postawić na model, który zapewni nam wygodę przenoszenia, pozwoli na szybkie i łatwe ponowne zamontowanie fotelika i przede wszystkim zapewni wygodę dziecku. Należy również pamiętać o zasadach bezpiecznej jazdy z maluchem wspomnianych wcześniej. Przestrzeganie tych zasad, a dodatkowo odpowiedni fotelik z pewnością zmaksymalizują bezpieczeństwo dziecka i zapewnią spokojne i udane podróże.  Jakość, którą zapewnimy naszemu dziecku, z pewnością przełoży się na jego dobre samopoczucie i radość, a przede wszystkim zapewni małemu szkrabowi bezpieczeństwo. Maluch zasługuje na wszystko co najlepsze, a jeśli dziecko będzie szczęśliwe podczas wakacyjnych podróży, to rodzice również będą. 

 

Share This

Podziel się wpisem

Udostępnij go teraz swoim znajomym