Łóżeczka niemowlęce mają różne rozmiary

Nie każdy przyszły rodzic wie, że łóżeczka niemowlęce mają różne rozmiary. Zazwyczaj można zakupić je w wymiarach 120 × 60 cm, a także w mniejszej wersji 90 × 40 cm. Te większe z pewnością posłużą dłużej. Z kolei mniejsze łóżeczka rewelacyjnie sprawdzą się w małych sypialniach, na przykład w bloku. Wiele osób decyduje się na posiadanie dwóch łóżeczek w różnych rozmiarach. W takim przypadku mniejsze stoi zazwyczaj w sypialni rodziców, a większe w dziecięcym pokoju. Łóżeczka niemowlęce w różnych rozmiarach znajdziesz np. w e-sklepie BabyCrew.

Pamiętaj, że w łóżeczku niemowlęcym ważny jest również materac. Jeśli ten dołączony do mebla wzbudza Twoje wątpliwości, zawsze możesz zakupić go osobno. Postaw na model odpowiednio twardy, wykonany z bezpiecznych materiałów. To bardzo ważne, szczególnie gdy zależy Ci na prawidłowym rozwoju Twojego malucha.

Przydatne funkcje łóżeczka niemowlęcego

Wybierając łóżeczko niemowlęce, warto uwzględnić kilka jego funkcji. Przede wszystkim zdecyduj, czy planujesz zakupić tradycyjne łóżeczko, czy może masz zamiar nabyć mebel, który w przyszłości będziesz mógł przerobić na dziecięcy tapczanik. To ciekawa propozycja, która pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze.

Ważne jest także, czy zamierzasz traktować łóżeczko niemowlęce jako dostawkę do swojego sypialnianego łóżka. W takim przypadku warto zdecydować się na model, którego jeden bok całkowicie się opuszcza. Poza tradycyjnym, drewnianym łóżeczkiem możesz zdecydować się również na zakup dostawki, wykonanej w dużej mierze z materiału. Taki mebel często wyposażony jest w kółka, co pozwoli Ci z łatwością go przestawiać.

Do obowiązkowych elementów łóżeczka niemowlęcego zaliczyć można regulację wysokości oraz możliwość wyjmowania szczebelków. Nie miej złudzeń, Twoje dziecko naprawdę szybko urośnie – dlatego zdecyduj się na mebel, który będzie bezpieczny nie tylko dla noworodka, ale też dla aktywnego roczniaka.

Ciekawym dodatkiem, wzbogacającym niektóre modele łóżeczek niemowlęcych, są szuflady. To przydatne rozwiązanie. Możesz schować w niej pościel, koce albo pampersy.

Share This

Podziel się wpisem

Udostępnij go teraz swoim znajomym