Planowanie rodziny - praktyczne porady i wskazówki. Tempodrom - czyli jak zautomatyzować i odczytywać twój cykl miesiączkowy.

Kalendarz dni płodnych

Pewnie wszystkim Wam NPR kojarzy się ze żmudnym wstawaniem rano, mierzeniem temperatury i na koniec zanotowaniem na kartce lub zeszycie wyniku pomiaru. Po tych porannych ceremoniach  trzeba dokonać jeszcze analizy zebranych wyników.

Kalkulator dni płodnych

Z pomocą może  przyjść bardzo popularna aplikacja – OvuView.  Sklep Google Play szacuje, że została pobrana już ponad 1 milion razy! Na rynku jest już kilka dobrych lat,  co pozwoliło programistom na udoskonalenie i stworzenie wygodnej, intuicyjnej obsługi.

Jak to działa? Po zainstalowaniu aplikacji należy podać datę  pierwszego dnia   miesiączki, dzięki czemu włącza się kółko z naszym cyklem. Następnie określamy cel aplikacji – prosty kalendarz menstruacyjny, odłożenie ciąży czy poczęcie dziecka. Możemy również uzupełnić daty poprzednich miesiączek, dzięki czemu OvuView będzie łatwiej potrafiło przewidzieć terminy kolejnych miesiączek.

OvuView automatycznie ocenia i wykonuje wykresy płodności przy użyciu sprawdzonych naukowo metod naturalnego planowania rodziny (NPR) na podstawie objawów takich jak: miesiączka, podstawowa temperatura ciała, śluz i/lub pozycja szyjki macicy. W szczególności stosuje 4 metody objawowo-termiczne (Billingsa, Rötzera, Konald/Kippleya, ostrożna), 5 opartych na obserwacjach tylko śluzu (5 dni suchych, Döringa, 21/20 dni, reguła ostatniego dnia suchego, reguła 4/5/6 dnia), 3 oparte na obserwacjach tylko temperatury (Marshalla, 4 wysokich temperatur, 5 wysokich temperatur) oraz 2 metody kalendarzowe (metoda prostego wyliczania, kalendarzyk).

Aplikacja jest do pobrania ze sklepu Google Play. Wersja darmowa w zupełności wystarcza do codziennego korzystania. Niestety aplikacja jest dostępna obecnie tylko na platformę Android.

Aplikacja OvuView współpracuje z dostępnym w naszym sklepie TempDrop. dzięki czemu  NPR staje się metodą bardzo przyjazną i łatwą. Wystarczy założyć opaskę, która dokona dokładnego pomiaru temperatury podczas snu  a rano wszystkie wyniki będą już dostępne w OvuView w twoim telefonie.

 

Skomentuj

2 Komentarze. Leave new

  • Proszę o informację, czy mozna korzystać z Termdrop jak pracuje się w systemie 3-zmianowym, w tym zmiany nocne co 3 tg? Dziękuję i pozdrawiam

  • Paweł Chodkiewicz
    14/02/2019 7:13 pm

    Dzień dobry,
    Tak, ponieważ do poprawnego wyznaczenia podstawowej temperatury ciała wsytarczą 3 godziny ciągłego snu. Dzięki Tempdrop nie musimy pilnować kiedy się położyliśmy i kiedy wstaliśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Fill out this field
Fill out this field
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.

Menu

Nowa cena od sierpnia 749 zł

Naturalne planowanie rodziny promocja
Holler Box