Kalendarz dni płodnych

Pewnie wszystkim Wam NPR kojarzy się ze żmudnym wstawaniem rano, mierzeniem temperatury i na koniec zanotowaniem na kartce lub zeszycie wyniku pomiaru. Po tych porannych ceremoniach  trzeba dokonać jeszcze analizy zebranych wyników.

Kalkulator dni płodnych

Z pomocą może  przyjść bardzo popularna aplikacja – OvuView.  Sklep Google Play szacuje, że została pobrana już ponad 1 milion razy! Na rynku jest już kilka dobrych lat,  co pozwoliło programistom na udoskonalenie i stworzenie wygodnej, intuicyjnej obsługi.

Jak to działa? Po zainstalowaniu aplikacji należy podać datę  pierwszego dnia   miesiączki, dzięki czemu włącza się kółko z naszym cyklem. Następnie określamy cel aplikacji – prosty kalendarz menstruacyjny, odłożenie ciąży czy poczęcie dziecka. Możemy również uzupełnić daty poprzednich miesiączek, dzięki czemu OvuView będzie łatwiej potrafiło przewidzieć terminy kolejnych miesiączek.

OvuView automatycznie ocenia i wykonuje wykresy płodności przy użyciu sprawdzonych naukowo metod naturalnego planowania rodziny (NPR) na podstawie objawów takich jak: miesiączka, podstawowa temperatura ciała, śluz i/lub pozycja szyjki macicy. W szczególności stosuje 4 metody objawowo-termiczne (Billingsa, Rötzera, Konald/Kippleya, ostrożna), 5 opartych na obserwacjach tylko śluzu (5 dni suchych, Döringa, 21/20 dni, reguła ostatniego dnia suchego, reguła 4/5/6 dnia), 3 oparte na obserwacjach tylko temperatury (Marshalla, 4 wysokich temperatur, 5 wysokich temperatur) oraz 2 metody kalendarzowe (metoda prostego wyliczania, kalendarzyk).

Aplikacja jest do pobrania ze sklepu Google Play. Wersja darmowa w zupełności wystarcza do codziennego korzystania. Niestety aplikacja jest dostępna obecnie tylko na platformę Android.

Aplikacja OvuView współpracuje z dostępnym w naszym sklepie TempDrop. dzięki czemu  NPR staje się metodą bardzo przyjazną i łatwą. Wystarczy założyć opaskę, która dokona dokładnego pomiaru temperatury podczas snu  a rano wszystkie wyniki będą już dostępne w OvuView w twoim telefonie.

 

2 komentarze.

  • Paweł Chodkiewicz
    14/02/2019 7:13 pm

    Dzień dobry,
    Tak, ponieważ do poprawnego wyznaczenia podstawowej temperatury ciała wsytarczą 3 godziny ciągłego snu. Dzięki Tempdrop nie musimy pilnować kiedy się położyliśmy i kiedy wstaliśmy.

  • Proszę o informację, czy mozna korzystać z Termdrop jak pracuje się w systemie 3-zmianowym, w tym zmiany nocne co 3 tg? Dziękuję i pozdrawiam

Specjalna oferta!

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy ofertę na Tempdrop.

Szczegóły wyślemy na podany adres e-mail.

Dziękujemy! Pozostał ostatni krok. Sprawdź swoją skrzynkę pocztową i potwierdź swój adres.

Share This

Podziel się wpisem

Udostępnij go teraz swoim znajomym