Karmienie piersią

Łatwo odpowiedzieć na pytanie co jest najlepszym pokarmem dla dziecka. Nikt nie wymyślił lepszego pokarmu dla malucha niż mleko matki. Zawiera ono takie składniki których na próżno szukać w mleku innym niż naturalne. W odróżnieniu od mieszanki mlecznej skład mleka stale dostosowuje się do specyficznych potrzeb dziecka.
Nie bez znaczenia jest również odpowiednia łatwostrawnność. Ponieważ układ pokarmowy malucha stale się rozwija ważnym jest by składniki pokarmowe odpowiedni się trawiły.
Dzieci karmione piersią dużo rzadziej cierpią na problemy trawienne.
Przygotowując się do karmienia piersią przyszłe mamy powinny pomyśleć o akcesoria do karmienia typu:
– laktator
– osłonki na brodawki
– wygodna poduszka do karmienia
Te oraz inne przydatne akcesoria warto kupić w profesjonalnym sklepie dla niemowląt gdzie wybór produktów będzie odpowiedni. (np. https://abc-bobasa.pl/karmienie-piersia-39 )

Karmienie butelką

Pomimo, że trudno nie zgodzić się z zaletami karmienia piersią to jednak druga firma – karmienie butelką ma również wiele zwolenniczek wśród mam.
Często ulgą dla zmęczonej mamy jest fakt, iż karmiąc butelką częstotliwość posiłków jest mniejsza. Wolniej trawiące się mleko modyfikowane daje dłuższe uczucie sytości dla maluszka.
Karmiąc butelką łatwo ocenić jaką ilość pokarmu przyjął maluch. Butelki dla niemowląt mają dodatkowo podziałkę która pozwala precyzyjnie określić i dobrać odpowiednią ilość posiłku.
Butelka daje większe poczucie wolności dla mamy, która może sobie pozwolić na większą swobodę. Karmiąc butelką część obowiązków związanych z tą czynnością może spaść na tatę lub innego członka rodziny.
Mama karmiąca swoje dziecko butelką może także sobie więcej pozwolić w kwestii swojej diety gdyż nie musi baczcie pilnować swojego menu.
Właściwe przygotowanie się do karmienia butelką wiąże się z wyborem odpowiednich akcesoriów. Warto z pewnością zdecydować się na butelki antykolkowe, które ochronią maluszka przed tą dolegliwością. Najpopularniejsze firmy takie jak: Avent, Dr Brown`s czy Lovi stosują w swoich butelkach zaawansowane systemy antykolkowe.
Szeroki wybór znajdą Państwo na stronach sklepu https://abc-bobasa.pl/ .

Share This

Podziel się wpisem

Udostępnij go teraz swoim znajomym