Po co te całe obserwacje?

Być może wiele kobiet lub par zadaje sobie to pytanie. Najczęściej zaczynamy obserwacje własnej płodności wtedy, gdy nie udaje nam się zajść w ciążę. Posiadamy w sobie w tym czasie ogromną determinację i chęć wychwycenia, zauważenia tego najbardziej optymalnego momentu, w którym pojawia się możliwość zostania ojcem\matką. Ograniczamy się tylko do wyznaczenia dni płodnych lub dni niepłodnych. Niewiele kobiet zaczyna obserwacje już wcześniej, tylko po to, aby tak po prostu poznać swój organizm. Jednak nauczenie się własnego ciała to dobra inwestycja w siebie.

Barometr jej zdrowia

Dzięki obserwacji płodności, czyli pewnym danym, jakie odczytujemy z własnego ciała, tj. pomiar temperatury, obserwacje śluzu, dla bardziej wtajemniczonych – obserwacje szyjki macicy, można dowiedzieć się znacznie więcej o sobie.  Płodność kobiety i jej hormony są barometrem jej zdrowia. Zawierają dane, które choć bardzo ukryte, niosą za sobą potencjał wielkiej wiedzy, którą możemy świetnie wykorzystać, aby cieszyć się zdrowiem każdego dnia. Poprzez obserwacje kobieta zaprzyjaźnia się ze swoim ciałem. Zaczyna rozumieć zachodzące w niej przemiany i je akceptować. Dzięki tej wiedzy ma szanse zrozumieć swoje wahania nastrojów, spadek poziomu energii i zauważyć ich zależność  od faz cyklu. Taka kobieta łatwiej sobie radzi z towarzyszącymi jej emocjami i ma szanse pracować nad swoją osobowością jeszcze pełniej i skuteczniej. I nie jest to tylko wiedza istotna dla kobiet. Mężczyźni, których partnerki dokonują takich obserwacji, zauważają, że to też im pomaga w zrozumieniu wybranek serca i ich zachowań, w różnych etapach cyklu miesiączkowego.

Obserwacje płodności kobiety okazują się niezbędne, jeśli kobieta pragnie począć dziecko, jednak mogą też pomóc w wykryciu syndromów choroby. Niemożność zajścia w ciążę, nie zawsze związana jest z bezpłodnością jako taką. Czasami wystarczy zbadać kilka cykli, aby rozpoznać, co jest powodem problemów z poczęciem. Dzięki temu łatwiej jest wykryć przyczynę złego stanu zdrowia, a nie leczyć objawy choroby, co często zamierzonego skutku nie przynosi.

W zgodzie ze sobą

Dzięki obserwacjom pochylamy się nad płodnością kobiety i mężczyzny, i możemy rozeznać czego potrzebujemy i pragniemy dla siebie, nie niszcząc swego ciała i nie walcząc z tym, co jest w nas. Możemy wstępnie określić potencjalną płodność i nauczyć się korzystać z niej w sposób godny i wedle rozeznania.  Ma to wpływ na głębsze relacje w małżeństwie, szacunek i poczucie bezpieczeństwa. Możemy żyć w zgodzie ze sobą i rytmem swoich ciał.

npr
Naturalne Planowanie Rodziny

Specjalna oferta!

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy ofertę na Tempdrop.

Szczegóły wyślemy na podany adres e-mail.

Dziękujemy! Pozostał ostatni krok. Sprawdź swoją skrzynkę pocztową i potwierdź swój adres.

Share This

Podziel się wpisem

Udostępnij go teraz swoim znajomym