Pragnienie rozdzierające dusze

Można pokusić się o stwierdzenie, że nie zrozumieją siły tego pragnienia ci, którzy zostali obdarowani potomstwem tak po prostu, choć wcale o to nadmiernie nie zabiegali. Zwyczajnie, uważają, że taka jest kolej życia.  Jesteś z kimś, kogo kochasz, więc oczekujesz, że kiedyś pojawią się dzieci. A co, jeśli to pragnienie się nie spełnia?

Nie porównuj się z innymi kobietami

Mało, że pragnienie się nie spełnia, choć starasz się już bardzo długo, to jeszcze okazuje się, że inne kobiety w twoim otoczeniu  zachodzą w ciążę. Zastanawiasz się, co jest nie tak? Może z tobą, twoim zdrowiem, a może z tym,  w którym widziałabyś wspaniałego ojca?

Dlaczego ja?

Jest to dosyć naturalne, ale i zarazem niebezpieczne, że szukasz winy w sobie, albo w małżonku. Myśli  raz przygnębiające, raz pocieszające, mieszają ci się w głowie.  Nie zapominaj, że trzeba szukać wsparcia. Zamknięcie się w sobie, może na chwilę przyniesie ukojenie bólu, jednak nie rozwiąże sytuacji. Obwinianie się to nieakceptacja siebie samej, a przecież jesteś wyjątkowa i powinnaś przeżyć tylko swój własny jedyny scenariusz  życia.

Nie jesteś sama

Nie jesteś też jedyną kobietą, która przez to przechodzi. Choć może to na pozór źle brzmi, to jednak może być pocieszające, ponieważ zrozumienie tego jest pierwszym krokiem do poszukiwania wsparcia. Aktualnie wiele par doświadcza trudności z zajściem w ciążę. Przyczyn może być bardzo wiele. Ważne, aby poszukiwać takich świadectw ludzi, którzy być może dadzą ci wsparcie w tym trudnym momencie, zrozumieją z czym się zmagasz, a być może po prostu podpowiedzą, co robić dalej.

Ignoruj

Łatwo powiedzieć, gorzej wykonać. A problem często dotyczy naszych najbliższych – babć,  ciotek, które wciąż pytają, kiedy w końcu zostaniesz matką. Jeśli masz rzeczywiście pragnienie, aby zostać matką, otwarcie mów im o swoich uczuciach. Czasem wydaje się nam, że inni powinni zrozumieć, ale niekiedy należy wypowiedzieć swoje uczucia wprost i poprosić, aby uszanowały ten trudny dla Ciebie moment.

Nie trać nadziei

Mieć nadzieję, to znaczy żyć zgodnie z zasadą, że przyjmuję sytuację, jaka mnie spotyka, jednak robię to, co najlepsze, aby spełnić swoje pragnienia. Nie bądź bierna.  Ciesz się innymi aspektami swojego życia – mężczyzną, którego kochasz, czasem jaki możecie poświęcić tylko dla siebie. Na pewno nie tylko pragnienie poczęcia dziecka Was połączyło.

Staraj się być spokojna i uważnie obserwuj swoje ciało. Być może rzeczywiście jeszcze nie wystarczająco dobrze poznałaś swoje cykle menstruacyjne, nie zaobserwowałaś tego momentu, który jest najlepszy czas dla Was. Daj sobie i Wam czas, ale też myśl pozytywnie i działaj.

Naturalne planowanie rodziny

Specjalna oferta!

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy ofertę na Tempdrop.

Szczegóły wyślemy na podany adres e-mail.

Dziękujemy! Pozostał ostatni krok. Sprawdź swoją skrzynkę pocztową i potwierdź swój adres.

Share This

Podziel się wpisem

Udostępnij go teraz swoim znajomym