Wspólne mieszkanie z alergikiem zobowiązuje nas do wniesienia w nasze życie wielu zmian. W takiej sytuacji często zastanawiamy się, co możemy zmienić w naszym otoczeniu, aby ułatwić osobie z alergią funkcjonowanie w domu. To nie tylko zmiana sposobu sprzątania czy też gotowania, ale również prania.

Objawy alergii na proszek do prania

Skóra alergika jest szczególnie narażona na różnego rodzaju podrażnienia. Większość produktów do prania to silne chemiczne środki, które mogą podrażniać skórę. U alergika uczulenie na proszek do prania może objawiać się wysypką, miejscowym zaczerwienieniem skóry oraz jej wysuszaniem, a także pojawieniem się pęcherzyków z płynem.

Bezpieczny skład

Ważne jest, aby przy skłonnościach do uczulenia zaopatrzyć się w specjalne proszki lub kapsułki dla alergików. Różnorodną ofertę hipoalergicznych proszków do prania znajdzie na stronie https://sklep.jelp.pl/. Produkty te powinny być oznaczone jako hipoalergiczne i być delikatne dla wrażliwej na podrażnienia skóry. Przed zakupem odpowiedniego środka piorącego zwróćmy uwagę, aby ilość fosforanów w proszku była jak najmniejsza.

Cechy środków do prania dla alergików:

  • naturalny zapach lub być bezwonność (jeżeli chcemy, aby nasze ubrania miały ładny zapach wybierzmy proszek hipoalergiczny z naturalnymi olejkami eterycznymi);
  • certyfikaty i atesty, które świadczą o bezpieczeństwie ich użytkowania (np. rekomendację dla alergików i osób z atopowym zapaleniem skóry);
  • brak w składzie enzymów, ponieważ wdychane w postaci suchej niosą ze sobą duże prawdopodobieństwo wywołania i pojawienia się alergii,
  • brak sztucznych barwników i substancji wybielających, które są odpowiedzialne za pojawienie się podrażnień skóry.

Proszek czy kapsułki?

Obecnie zarówno wybór proszków, jak i kapsułek hipoalergicznych do prania jest coraz większy. Kapsułki hipoalergiczne są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie wygodę i czas. Są one bardzo praktyczne, całkowicie się rozpuszczają podczas prania i nie pozostawiają żadnego śladu na ubraniach. Ich wadą może być wyższa cena niż w przypadku proszku do prania.

Proszki hipoalergiczne natomiast świetnie radzą sobie z usuwaniem większości zabrudzeń. Czasami zdarza się, że proszek gorzej wypłukuje się z ubrań niż żel lub kapsułki. Zazwyczaj dzieje się tak, jeżeli do pojemnika na detergent wsypiemy zbyt dużą ilość proszku. Proszki do prania są tańsze od kapsułek. Formuła tych środków zostaje ciągle udoskonalana tak, aby sprostać wymaganiom wszystkich alergików. Plusem jest również duży wybór proszków do prania pochodzących od znanych producentów.

Pamiętajmy, że wybór odpowiedniego produktu do prania to spore wyzwanie. Czasami zdarza się, że zanim znajdziemy idealny środek, który sprawdzi się w 100 procentach będziemy musieli przetestować sporo innych produktów.

Share This

Podziel się wpisem

Udostępnij go teraz swoim znajomym