Kupując łóżeczko dla malucha zastanawiamy się, jaka pościel dziecięca będzie odpowiednia i bezpieczna? Najczęściej kupowane są dwa rozmiary pościeli 120×90 lub 135×100. Wymiary mówią nam, że kołderki będą się od siebie różniły wielkością. A wybór wielkości kołderki należy do rodziców. Jedni z nich preferują większą, myśląc o dostarczeniu dziecku bardzo dużo ciepła. Inni cenią mniejsze kołderki za ich większą wygodę i funkcjonalność. Ważne, aby kupując komplet pościeli do łóżeczka pomyśleć o ochraniaczu. Dlaczego? Ochraniacze umieszczane w łóżeczku zabezpieczają dziecko przed wypadnięciem lub niefortunnym złamaniem rączki w wyniku wkładania paluszków w szczebelki.

Zadowolenie i bezpieczeństwo dziecka to podstawa!

Kocyk, kołderka a może rożek? Zastanawiasz się jaką pościel do łóżeczka wybrać? Pierwsza pościel dziecięca to rożek dla niemowlaka. Rożek niemowlęcy służy maluchowi przez około pierwszych pięciu miesięcy życia. Robiąc zakupy dla swojego malucha pomyśl o rożku i pościeli z antyalergicznym wypełnieniem. Warto zaopatrzyć się także w prześcieradła i wygodne poduszeczki.

Wybierając rożki i pościel do łóżeczka wykonaną z naturalnych i certyfikowanych tkanin zapewniasz dziecku komfortowy i zdrowy sen. Rożek wykonany z muślin bawełny z certyfikatem Oeko Tex jest bezpieczny dla wrażliwej skóry malucha. Został uszyty w ten sposób, aby ograniczyć maluchowi przestrzeń i zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa. Stanowi świetne zabezpieczenie przed upadkiem z kanapy. Może pełnić rolę przenośnego łóżeczka podczas wyjazdów i dodatkowego materaca w wózku. Rożek podobnie jak pościel może być prany w pralce w temperaturze 30 stopni Celsjusza. Należy unikać wirowania, które może spowodować uszkodzenie włókien. A jego suszenie zaleca się w pozycji płaskiej, tak aby utrzymać jego idealny kształt.

Bawełniana pościel dziecięca

Czym kierować się przy wyborze pościeli dla dziecka? Rodzice, którzy spodziewają się przyjścia na świat swojego malucha chcą zapewnić dziecku wszystko co najlepsze. Na co zatem zwrócić szczególną uwagę, aby zapewnić dziecku zdrowy sen? Duży wybór kompletów pościeli sprawia, że czujemy się przytłoczeni i nie wiemy jaki produkt wybrać. Najważniejsze znaczenie ma materiał, z którego wykonano pościel do łóżeczka. Zaraz po materiale, zwróćmy uwagę na rozmiar, kolor i sposób pielęgnacji. Skóra dziecka jest niezwykle delikatna, dlatego też najlepiej sprawdzi się pościel dziecięca uszyta z naturalnych tkanin – bawełna, muślin bawełna i włókno bambusowe. Unikajmy kory i syntetyków, które już nawet po kilku pierwszych praniach tracą swoją atrakcyjność i mogą powodować podrażnienia skóry. Doradcę sprzedaży zapytaj o wypełnienie kołderki i poduszki. Najlepszym będzie antyalergiczny silikon. Dla matek ważnym aspektem jest możliwość szybkiego wyprania pościeli. Pościel dziecięca z włókna bambusowego charakteryzuje się szybkim schnięciem i odpornością na wilgoć. Ponadto bambus ma właściwości bakteriobójcze i niszczy ponad 70% bakterii ze swojej powierzchni. Uniemożliwia rozmnażanie się bakterii.

Share This

Podziel się wpisem

Udostępnij go teraz swoim znajomym