Kindara aplikacja NPR

W ostatnich latach telefon stał się nieodłącznym elementem naszego życia, zatem nikogo nie powinien dziwić fakt, że aplikacji służących do monitorowania płodności jest coraz więcej.

Kindara jest aplikacją już bardzo rozbudowaną i dostępną na telefony z systemem IOS i Android. Jest to pozytywny aspekt zwłaszcza dla osób, które zmieniają telefon dość często i nie są mocno przywiązani do jednego systemu.

Kindara ma również swoją stronę www ,na której możemy tylko sprawdzić nasze wyniki.

Początki Kindara sięgają 2011 roku. Aplikacja jest stworzona w języku angielskim, co może na początku wydawać się utrudnieniem, ale obsługa jej jest dość prosta i intuicyjna.

Wszystkie dane trzymane są na serwerze firmy – dlatego też nie musimy się przejmować, co się stanie, gdy nasz telefon przestanie działać, lub go zgubimy.

 

Aplikacja podzielona jest na zakładki znajdujące się na dole. Mamy do dyspozycji kalendarz (Calendar) – w tym widoku widzimy dni z zaznaczonym różnymi kolorami miesiączkę (czerwony), śluz (różowy), brak śluzu (szary).

Zakładka Wykres (Chart) służy do interpretacji wyników pomiarów temperatury. Dzięki tej zakładce możemy wyznaczyć owulację.

Zakładka Data służy do wprowadzania wszystkich danych.

 

Kindara Aplikacja NPR
Obserwacja Temperatury

Wprowadzanie temperatury jest łatwe. W zakładce Data wprawdzamy wynik naszego pomiaru dokonany przy pomocy termometru, przepisujemy z aplikacji Tempdrop lub importujemy je. Wyniki następnie są przedstawiane na wykresie w postaci punktów połączonych linią. Jeżeli zaznaczymy “Shift” – oznacza skok temperatury – od tego momentu Kindara zaznaczać będzie w kropkach numer dnia po owualcji. Dzięki tej informacji można określić czy mamy dni płodne czy nie.

Kindara Aplikacja NPR
Kindara Aplikacja NPR
Obserwacja śluzu
Kindara Aplikacja NPR

Mamy możliwość również prowadzenia obserwacji śluzu. Śluz jest kolejnym objawem, który pozwala na dokładniejsze określenie momentu wystąpienia owulacji. Obserwacja śluzu pozwala na wyznaczenie dni płodnych lub dni niepłodnych. Jakość śluzu uzupełniamy klikając w kropelki w zakładce Data.

Kindara Aplikacja NPR
Miesiączka

Kindara daje możliwość zaznaczania dni, w których wystąpiła miesiączka. W zakładce Data zaznaczamy ilość krwawienia, co następnie jest wyświetlane na wykresie w postaci czerwonych słupków.

Jednoczesne  zaznaczenie krwawienia menstruacyjnego powoduje rozpoczęcie nowego cyklu.

Kindara Aplikacja NPR
Kindara Aplikacja NPR

Kindara jest dobrą alternatywą dla osób korzystających z telefonów ze znaczkiem jabłuszka. Aplikacja ta jest bardzo popularna w USA i korzysta z niej szerokie grono kobiet starających się wyznaczyć dni płodne, aby zwiększyć swoje szanse na poczęcie dziecka.

Kindara z powodzeniem może służyć jako aplikacja do wyznaczenia dni niepłodnych – w przypadku, kiedy chcemy poczęcie dziecka odłożyć.

Related Posts

Obserwacja cyklu menstruacyjnego a zdrowie

Obserwacja cyklu menstruacyjnego Obserwacja swojego ciała, a w szczególności dni owulacji, miesiączki daje możliwość wykrycia wszelkich nieprawidłowości w organizmie. Twój cykl menstruacyjny jako pierwszy poinformuje cię, czy coś jest nie…
Naturalne planowanie rodziny jaka pościel

Wybór pościeli dla dziecka to nie lada wyzwanie!

Kupując łóżeczko dla malucha zastanawiamy się, jaka pościel dziecięca będzie odpowiednia i bezpieczna? Najczęściej kupowane są dwa rozmiary pościeli 120×90 lub 135×100. Wymiary mówią nam, że kołderki będą się od…
Planowanie rodziny - praktyczne porady i wskazówki. Tempodrom - czyli jak zautomatyzować i odczytywać twój cykl miesiączkowy.

Specjalna oferta!

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy ofertę na Tempdrop.

Szczegóły wyślemy na podany adres e-mail.

Dziękujemy! Pozostał ostatni krok. Sprawdź swoją skrzynkę pocztową i potwierdź swój adres.

Share This

Podziel się wpisem

Udostępnij go teraz swoim znajomym