Tempdrop – algorytm, który ułatwia interpretację wykresu

Tempdrop, podczas Twojego snu rejestruje cały czas temperaturę. Wykonywanych jest kilkaset pomiarów podczas jednej nocy. Zadaniem algorytmu jest nauczenie się jakości snu wpływającej na podstawową temperaturę ciała, jak i odfiltrowanie wszelkich zaburzeń mogących wystąpić.

Pierwsze 30 pomiarów

Podczas wykonywania pierwszych 30 pomiarów, algorytm Tempdrop jest wyłączony, dostarczając Tobie pomiary temperatur temperatury ciała. Wyniki mogą być bardziej zaburzone, ponieważ w tej fazie algorytm nie bierze pod uwagę jakości Twojego snu. W tej fazie należy dokładnie sprawdzić czy Tempdrop jest zakładany zgodnie z instrukcją, a jego umiejscowienie jest poprawne.

Pomiary 31 – 60

Prawdziwa moc Tempdrop zaczyna się po 31 pomiarach. W tym momencie zostaje uruchomiony algorytm na Twoim koncie. Tempdrop ma już wystarczająco dużo pomiarów, i wiedzy na temat Twojego snu i zbieranych temperatur. Poprzednie temperatury zostaną zmienione, tak aby wykres stał się bardziej czytelny i łatwiejszy do interpretacji.

Jeśli używasz aplikacji do tworzenia wykresów, która nie ma automatycznej integracji, powinnaś zaktualizować ostatnie pomiary ręcznie. Aplikacje posiadające automatyczną synchronizację jak (Ovuview) automatycznie wprowadzą te zmiany. Do 60 dni (pomiarów) wszystkie poprzednie dane mogą ulec zmianie, ale możesz skoncentrować się tylko na ostatnich 6-10, ponieważ mają one największy wpływ na wyniki twojego wykresu.

Po 60 pomiarach

Po 60 pomiarach zmianom ulegają tylko dwie ostatnie temperatury. Im dłużej będziesz używać Tempdrop tym te zmiany będą mniejsze. Korekty wstecz będą najbardziej zauważalne, gdy będziesz mieć zaburzoną noc (słaby sen, alkohol itp.).

Share This

Podziel się wpisem

Udostępnij go teraz swoim znajomym