Algorytm Tempdrop do 12.2022

Tempdrop podczas nocy rejestruje temperaturę co kilka sekund. ALgorytm analizuje wszystkie te dane i oblicza temperaturę służącą do interpretacji wybraną metodą NPR. Tempdrop analizuje dane zarówno w celu uczenia się twoich unikalnych wzorców temperatury snu, jak i filtrowania zakłóceń odczytów temperatury.

Pierwsze 14 pomiarów #

Początkowo Tempdrop podaje dokładną temperaturę ciała bez filtrowania zaburzeń, które mogły wpłynąć na wynik. Temperatury zmierzone w tej fazie mogą być zaburzone, jednak dla wielu kobiet ich wykresy są już miarodajne i mogą zauważyć wyraźny skok temperatury. Jeśli wyniki wydają się postrzępione, po prostu upewnij się, że Twoja pozycja noszenia jest prawidłowa, a opaska odpowiednio dopasowana (sprawdź dział pomocy Sposoby noszenia Tempdrop).

Algorytm zaczyna działać po 15. synchronizacji.

15 pomiarów #

Prawdziwa moc algorytmu zaczyna działać w momencie zebrania 15 pomiarów. Od tej pory zaczyna działać filtrowanie zaburzeń pomiaru temperatury i wyniki przy każdej synchronizacji mogą zmieniać 2 ostatnie pomiary wstecz.

Jeżeli prowadzisz obserwacje ręcznie (na karcie obserwacji) powinnaś kontrolować dwie ostatnie temperatury. Aplikacje takie jak MailYourBody.com i Ovuview posiadające integrację będą je aktualizować automatycznie.

15 pomiarów i więcej #

Faza wczesnego uczenia się obejmuje pierwsze 60 pomiarów, jednak od tego momentu zobaczysz, jak Twój wykres staje się bardziej czytelny.. Wsteczne aktualizacje ostatnich 2 wyników będą kontynuowane przy każdym nowym odczycie, ale będą robić się coraz mniejsze, z każdym kolejnym pomiarem. Korekty będą najbardziej zauważalne, gdy Twoja noc odbiegała od poprzedniej (czyli taki pomiar w interpretacji zaznaczyłabyś jako zburzony) np.: zły sen, alkohol itp. Oraz w przypadku kobiet, które mają bardzo zaburzone wzorce snu.

Algorytm będzie się uczył i dostosowywał do Twojego wzorca przez całe życie, więc nie martw się, jeśli zmienią się twoje nawyki dotyczące snu, sposobu wstawania lub same Twoje cykle ulegną zmianie.

Jeżeli uważasz, że Twoje temperatury są niepoprawne prosimy o kontakt z nami poprzez wsparcie.

Porady #

  • Jeżeli pominę pomiary w fazie uczenia – czy faza zostanie zresetowana?

Nie, faza uczenia trwa dokładnie 15 pomiarów, nie ma znaczenia czy były one wykonywane jeden po drugim czy z przerwami.

  • Czy mogę używać wyników pomiarów w fazie uczenia do analizy cyklu?

Wiele kobiet widzi wyraźny skok temperatury korzystając z pomiarów w fazie uczenia (okresie 15-60 pierwszych pomiarów), ale jeśli używasz metody wyłącznie termicznej w celu naturalnego odłożenia poczęcia, zalecamy nie polegać na wynikach Tempdrop przez co najmniej 60 dni lub dopóki nie będziesz pewna, że uzyskane pomiary nie pokrywają się z innymi obserwowanymi objawami płodności

  • Jeśli odkładam poczęcie, czy powinienem odczekać 1-2 dni po potwierdzonym skoku tempeartruy, aby zobaczyć, jak algorytm zmieni moje wyniki?

Ponieważ Tempdrop to nowa technologia, niektóre użytkowniczki mogą początkowo czuć się trochę nieswojo z powodu zmieniających się wyników. Te osoby uważają, że najlepiej jest dodać dodatkowe 1-2 dni po skoku temperatury przed potwierdzeniem, że zmiana jest ważna (TS + 4/5). To jest osobisty wybór, jednak z biegiem czasu większość, zaczyna ufać wynikom jakie otrzymali po synchronizacji trzeciego pomiaru, i dodatkowo została potwierdzona innymi objawami płodności zgodnie z zasadami ich metody.